KreuCelebrity

Celine Dion po humbet betejën kundër sëmundjes: Nuk ka më kontroll mbi muskujt e saj!

Celine Dion po humbet betejën kundër sëmundjes: Nuk ka më

Motra e Celine Dion, Claudette Dion, ka ndarë një përditësim tronditës për betejën e këngëtares legjendare me sindromën e personit të ngurtë. Sipas Claudette, Celine ka "humbur kontrollin e muskujve të saj", duke zbuluar ndikimin e sëmundjes me kalimin e kohës.

Pavarësisht gjendjes së saj, Celine shpreh dëshirën për t'u rikthyer në performancë. “Ajo që më thyen zemrën është se ajo ka qenë gjithmonë e disiplinuar”, tha Claudette Dion për "Daily Mail".

"Ajo gjithmonë ka punuar shumë. Nëna jonë gjithmonë i thoshte: ‘Do ta bësh mirë. Do ta bësh siç duhet’. Është e vërtetë që si në ëndrrat tona ashtu edhe në ëndrrat e saj synimi është rikthimi në skenë, në çfarë cilësie, nuk e di", shtoi më tej.

Celine Dion po humbet betejën kundër sëmundjes: Nuk ka më

Në dhjetor 2022, Celine duhej të anulonte datat e mbetura të turneut të saj botëror "Courage" për shkak të çrregullimit neurologjik progresiv dhe të pashërueshëm që prek muskujt, duke përfshirë kordat vokale dhe zemrën.

Claudette vuri në dukje se Celine ka qenë në kontakt me të tjerë të prekur nga sindroma e personit të ngurtë dhe shumë kanë "humbur shpresën" për të gjetur një kurë.

 

Tags:

celinedion

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF