KreuCelebrity

Demi Moore ka një mesazh për familjet që kujdesen për një të afërm me demencë!

Demi Moore ka një mesazh për familjet që kujdesen për

Ylli i "Jane" ka ndarë së fundmi disa këshilla ndërsa fliste me Andy Cohen në emisionin SiriusXM "Radio Andy", pasi ish-bashkëshorti Bruce Willis u diagnostikua me afazi - e cila ndikon në komunikimin dhe kujtesën - dhe më vonë me demencë frontotemporale.

Demi Moore ka një mesazh për familjet që kujdesen për

"Unë mendoj se gjëja më e rëndësishme ... është thjesht t'i pranosh ata siç janë" i tha ajo Cohen për emisionin SiriusXM "Radio Andy". “Kur bëni paqe me faktin që ato nuk janë më personat që kanë qenë, atëherë mund të qëndroni vërtet në të tashmen dhe të merrni gëzimin dhe dashurinë që është e pranishme”.

Moore dhe familja e saj duket se janë optimiste pavarësisht rrethanave dhe shpesh japin përditësime për Willis. Të dy kanë tre vajza dhe kanë përzier familjet e tyre pasi Willis u rimartua në vitin 2009.

Familjet njoftuan së bashku diagnozën e afazisë së Willis dhe daljen në pension në 2022.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF