KreuCelebrity

Dy tërmete të njëpasnjëshme godasin Greqinë!

Dy tërmete të njëpasnjëshme godasin Greqinë!

Greqia është tronditur mëngjesin e kësaj të premte nga dy tërmete të njëpasnjëshme, me diferencë kohore 8 minuta.

Tërmetet i parë ishte me magnitudë 5.7 ballë, ndërkohë i dyti me magnitudë 3.6 Rihter. Dy tërmetet u shënuan përkatësisht rreth orës 14:36 dhe 14:44 me orën lokale sot, sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës.

Dy tërmete të njëpasnjëshme godasin Greqinë!

Epiqendra e tërmeteve ka qenë në Ilias pranë Peleponezit, por lëkundjet janë ndjerë edhe në Kretë.

Deri më tani nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme materiale.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF