KreuCelebrity

E dinim fëmijë të vetëm, Roza rrëfen për herë të parë motrën që i ndërroi jetë!

E dinim fëmijë të vetëm, Roza rrëfen për herë

Pas spektaklit të nje mbrëmjeje me pare, Gazi nisi t’i lexojë dorën Rozës, dhe si per cudi në një moment ai thotë se "ka qenë dhe një fëmijë tjetër, qee ka pasur jetën e shkurtër”. Nisur nga kjo, moderatorja rrefeu për herë të parë një histori personale.

E dinim fëmijë të vetëm, Roza rrëfen për herë

Roza u shpreh se para se të lindte ajo, e ema, Rita, solli ne jete nje vajzë e cila vdiq 40-ditëshe papritur nga temperatura e lartë. Roza shton se këtë histori nuk e ka treguar më parë as ajo dhe as nëna e saj.

“Po motra ime, para se të lindja unë ka lindur një vajzë mami. 40-ditëshe ka ndërruar jetë. Tila ia kishte vënë emrin, Tila Lati. Po të jetonte ajo, unë nuk do jetoja. Po të jetonte ajo, unë nuk do të ekzistoja. Mami nuk e ka treguar ndonjëherë këtë histori. Ka qenë tip epidemie, vitet 1987-1988. Nga temperatura e lartë ndërroi jetë, papritur”, tha Roza.

Ndërkohë, banorët e tjerë që ishin pranë Rozës dhe Gazit, u shprehën se ky i fundit e dinte ndoshta për këtë histori prandaj e gjeti.

https://www.instagram.com/reel/C3CmtPXsJSo/?utm_source=ig_embed&ig_rid=bba955a0-03ee-4be0-9aa8-ae7230248c78

 

 

 

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF