KreuCelebrity

Çfarë dimë për operacionin e Princeshës së Uellsit?

Çfarë dimë për operacionin e Princeshës së

Princesha e Uellsit është në spital dhe do të pushojë nga detyrat e saj mbretërore pas një operacioni në bark. Pallati Kensington njoftoi lajmin për operacionin e Kate të mërkurën, ndërkohë që Pallati Buckingham zbuloi se edhe Mbreti Charles po përgatitet për një operacion pasi u diagnostikua me një prostatë beninje të zmadhuar.

Çfarë dimë për operacionin e Princeshës së

Charles, i cili hyri në fron 16 muaj më parë, do të shtrohet në spital javën e ardhshme.

Po çfarë dimë, dhe nuk dimë, për operacionin e Princeshës së Uellsit?  Deklarata e Pallatit Kensington zbuloi se Kate u pranua në klinikën private të Londrës të martën dhe se procedura e planifikuar ishte e suksesshme. Ajo tha se ajo do të qëndrojë në spital për 10-14 ditë përpara se të kthehej në shtëpinë e saj Adelaide Cottage në Ëindsor.

Deklarata gjithashtu tha se princesha nuk pritet të kthehet në detyrat publike deri pas Pashkëve bazuar në këshillat aktuale mjekësore.

Çfarë dimë për operacionin e Princeshës së

William gjithashtu do të marrë pushim dhe do të tërhiqet nga të gjitha detyrat zyrtare për disa javë, ndërkohë që ai do të kujdeset për tre fëmijët e tyre, Princin George, Princeshën Charlotte dhe Princin Louis, me kujdesin për gruan e tij. William po kujdesej për fëmijët, të cilët ende nuk e kanë vizituar nënën e tyre në spital.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF