KreuCelebrity

“Festë divorci”: Gruaja shpenzon 250 mijë paundë nga paratë e ish-burrit, nga 10.000 euro në zarf shoqeve!

“Festë divorci”: Gruaja shpenzon 250 mijë paundë nga

Aq shume e ka shijuar duket divorcin e saj një grua britanike, sa organizoi me kete rast një festë gjigante në Spanjë, ndersa te gjitha shpenzimet i pagoi me çekun e parë të marrë nga ish-bashkëshorti. Festa masive u mbajt në një vilë në Malaga ku gruaja kishte ftuar rreth 20 gra shoqe te saj dhe kishte porositur “gurabijet më të mëdha të Shen Valentinit” që kishin kushtuar më shumë se 20 000 euro, ndersa në total kishte shpenzuar 250 mijë paundë per festen e saj, shkruan Metro.co.uk.

“Festë divorci”: Gruaja shpenzon 250 mijë paundë nga

E ftuara 42 vjeçarja Baker Debbie Wingham, tregonte se në festë kishin mbajtur dhe një lojë të “vrasjes misterioze”, një performancë Tango nga teatri muzikal ‘Chicago’, dhe sesione fotografish. Ndersa ne fund e divorcuara, emri i se ciles nuk u be publik, kishte shpërndarë zarfe me rreth 10,000 euro për mikeshat, bashkë me ëmbëlsirat e rastit.

“Festë divorci”: Gruaja shpenzon 250 mijë paundë nga

Organizatorja e festës Debbie, nga Doncaster, tha se gurabija gjigante ishte atraksioni kryesor i festës, teksa ishte bërë me 30 vezë, 600 lule të ngrënshme dhe ishte 1.5 metra e gjerë. “E divorcuara e re tha se kështu e kishte menduar të niste kapitullin e ri të jetës, duke i dhënë zemër miqësisë me shoqet e saj femra”, tha ajo.

“Festë divorci”: Gruaja shpenzon 250 mijë paundë nga
“Festë divorci”: Gruaja shpenzon 250 mijë paundë nga

 

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF