KreuCelebrity

Jeta e thjeshtë e yllit të “Oppenheimer”: pa telefon dhe internet në shtëpi!

Jeta e thjeshtë e yllit të “Oppenheimer”: pa telefon dhe

Ylli i Oppenheimer, 47 vjeç, jeton një jetë të qetë me gruan dhe dy djemtë e tij, Malachy, 17 vjeç, dhe Aran, 16 vjeç, ndërsa i shmanget vëmendjes në jetën e tij të përditshme. Performanca e tij si J. Robert Oppenheimer e ka bërë atë një nga yjet e momentit, megjithatë ai mbetet tepër i përulur. Cillian është i martuar me gruan Yvonne McGuinness që nga viti 2004. Ata u bashkuan pas takimit në një nga koncertet e grupit të tij rock në vitin 1996.

Ata jetojnë në një shtëpi mahnitëse e cila nuk ka internet. Cillian shpenzoi 1.5 milionë funte për shtëpinë e mrekullueshme në zonën e shumëdëshiruar të Monkstown në jug të Dublinit në vitin 2015.

Jeta e thjeshtë e yllit të “Oppenheimer”: pa telefon dhe

Shtëpia ka gjashtë dhoma gjumi dyshe dhe një dhomë pritjeje. Karakteristika të tjera përfshijnë tavanet e larta, dritaret e mëdha dhe një oxhak të bukur prej hekuri të punuar në dhomën e ndenjes. Shtëpia e tyre familjare është vetëm pesë minuta larg nga deti dhe klubet e jahteve pranë, parqet dhe një numër shkollash shumë të kërkuara.

Cillian i shmanget teknologjisë në jetën e tij shtëpiake, duke mos pasur lidhje telefonike apo interneti. Producentja e Oppenheimer Emma Thomas, e cila është gruaja e regjisorit Christopher Nolan, zbuloi se ajo u përpoq ta telefononte në shtëpinë e tij një pasdite për t'i thënë se kishte marrë rolin kryesor në film, por nuk mundi.

Jeta e thjeshtë e yllit të “Oppenheimer”: pa telefon dhe

Ndërsa, duke folur për GQ, aktori tregoi se si mbështetja e tij nga gruaja e tij i ka ndihmuar karrierës së tij. Cillian tha: “Balanca punë-jetë është e vështirë. Unë kam një grua të mrekullueshme dhe nuk mund ta bëja këtë pa atë dhe mirëkuptimin e saj. Por është një luftë. Mendoj se është për çdo baba, puna e të cilit e largon, në përgjithësi e konsumon atë”.

Cillian ka diskutuar se si ai ka luftuar me pasurinë e tij, duke i thënë Guardian: "Jam vërtet me fat. Ndihem i turpëruar nga kjo ndonjëherë. Unë jam thjesht një aktor. Ka mjekë, infermierë dhe njerëz që kanë punë me më shumë përgjegjësi. Unë luftoj me këtë”.

Jeta e thjeshtë e yllit të “Oppenheimer”: pa telefon dhe

Ylli irlandez thuhet se fitoi midis 5-10 milionë dollarë për rolin e tij në Oppenheimer.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF