KreuCelebrity

Jo kafe, dy shishe ujë në ditë…”: Një yll” në moshën 81 vjecare, aktorja tregon sekretin!

Jo kafe, dy shishe ujë në ditë…”: Një

Në moshën 81-vjeçare, Donna Mills vazhdon të magjepsë publikun me pamjen e pabesueshme, si në fytyrë ashtu edhe në trup. Si pjesë e promovimit të serialit të ri Zonjat e viteve '80 - ku ajo luan së bashku me Linda Grey, Loni Anderson, Nicollette Sheridan dhe Morgan Fairchild - Donna ndau me “ First for Women” sekretet e mënyrës së saj të jetesës.

Jo kafe, dy shishe ujë në ditë…”: Një

Biondja e mrekullueshme theksoi se mban një dietë të disiplinuar. “Unë e dua bukën, akulloren, ëmbëlsirat, por karbohidratet më bëjnë të shtoj në peshë, ndaj përpiqem t’i shmang ato”. Donna shprehet se mbeti shumë e kënaqur kur zbuloi dietën Keto dhe po zgjedh alternativa më të shëndetshme: si spageti me kungull në vend të makaronave, të aromatizuara me gjalpë, hudhër dhe djathë parmixhano.Nëse ajo ndihet e përgjumur, preferon të bëjë një shëtitje ne vend qe  të pijë kafe, dhe një pjesë thelbësore e dietës së aktores 81-vjeçare është hidratimi. Ajo pi dy shishe ujë në ditë, të cilave herë pas here i shton limon."Edhe në moshën 60, 70 vjeç, ju keni ende shumë për të bërë - mos ndaloni së kontribuari," thotë ajo.

Jo kafe, dy shishe ujë në ditë…”: Një

Dashuria gjithashtu luan një rol të rëndësishëm në jetën e saj: Dona ka gjetur një partner tek aktori dhe producenti Larry Gilman, gati 10 vjet më i ri se ajo.

Jo kafe, dy shishe ujë në ditë…”: Një

 

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF