KreuCelebrity

Kate Middleton del nga spitali; ja gjendja e saj shëndetësore!

Kate Middleton del nga spitali; ja gjendja e saj shëndetësore!

Trembëdhjetë ditë pasi iu nënshtrua një operacioni, Kate Middleton, më në fund është në shtëpi. Kensington Palace njoftoi të hënën se Princesha e Uellsit doli nga spitali në Londër dhe ishte kthyer në shtëpi në Windsor, Angli, “për të vazhduar rikuperimin e saj nga operacioni”. Pallati ndan se Kate “po bën përparim të mirë”.

“Princi dhe princesha dëshirojnë të falënderojnë të gjithë ekipin në Klinikën e Londrës, veçanërisht stafin e përkushtuar të infermierisë, për kujdesin që kanë ofruar”, thuhet në një deklaratë të familjes mbretërore. “Familja Uells vazhdon të jetë mirënjohëse për urimet që kanë marrë nga e gjithë bota”.

Në fillim të këtij muaji, u njoftua se nëna e tre fëmijëve kishte shkuar në Klinikën e Londrës për një operacion të planifikuar abdominal që kërkonte 10 deri në 14 ditë shërim në spital. Gjithashtu u njoftua se Kate nuk do t’i rikthehej detyrave zyrtare mbretërore deri pas Pashkëve, e cila zhvillohet më 31 mars të këtij viti.

Sa i përket përditësimeve mbi gjendjen e Kate, ekspertja mbretërore e ET, Katie Nicholl nuk pret më shumë informacione nga familja Uells. “Ata nuk do të japin ndonjë koment të vazhdueshëm mbi shëndetin e Princeshës , por mendoj se ia vlen të theksohet se është krejt e pazakontë që na është dhënë kaq shumë informacion dhe kjo është një shkelje e protokollit të vërtetë mbretëror. Është e pazakontë”, i tha së fundmi Nicholl ET për gruan e Princit William.

“Unë dyshoj se kjo është për të shuar çdo spekulim dhe, natyrisht, do të ketë thashetheme që qarkullojnë në të gjithë mediat sociale. Dhe mendoj se kjo është mënyra e pallatit për të kontrolluar një pjesë të asaj narrative".

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF