KreuCelebrity

Mal Retkoceri fiton edicionin e 62-të të “Festivalit të Këngës”!

Mal Retkoceri fiton edicionin e 62-të të “Festivalit të

Këngëtari i ri nga Kosova, Mal Retkoceri, është shpallur fituesi i edicionit të 62-të të Festivalit të Këngës me këngën “Çmendur”.

Mal Retkoceri fiton edicionin e 62-të të “Festivalit të


Kënga “Çmendur” është kompozuar nga vetë Mali, i cili po ashtu ka shkruar tekstin dhe ka realizuar orkestrimin.

Mal Retkoceri është me profesion arkitekt, dhe ështl i njohur gjerësisht edhe si djali i këngëtares së njohur popullore, Violetë Kukaj.

Mal Retkoceri fiton edicionin e 62-të të “Festivalit të

Ndërkohë këngëtarja Besa Kokëdhima do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision me këngën “Zemrën n’dorë”. Këngëtarja u përzgjodh nga votat e publikut.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF