KreuCelebrity

“Mami ishte në koma, babai na solli të dashurën në shtëpi”: Rikja bën rrëfimin tronditës!

“Mami ishte në koma, babai na solli të dashurën në

Teksa bisedonte me Rozën, Rikja tregoi një episod të trishtë të jetës të saj. Ajo rrëfeu se i ati krijoi një lidhje jashtë martese, dhe kur mamaja e tyre ishte në spital, i solli të dashurën në shtëpi. “Kur pas shumë vitesh ne u bashkuam ai kishte bërë një jetë të re në Itali po ne nuk e dinim ai kishte shumë vite vetëm. Prandaj u preka shumë dje se me erdhën në mend skenat.

Kishte një partnere tjetër nuk kishte bërë fëmijë, por ajo na e ka nxirë jetën mua dhe mamit. Ishte shumë e keqe, vinte te shkolla ime donte të na afronte mua dhe motrën. Pastaj kur mami bëri aksident e përfundoi në koma, babi i qëndroi  afër po pastaj e zëvendësoi mamin me ketë gruan e na e solli në shtëpi kur mami ishte në spital. Babi në Shqipëri humbi jetën. Nuk kam një fotografi ku jemi të gjithë bashkë. Nuk dua ta gjykoj babin, e kam pasur pikë të dobët. Kur erdhi në Shqipëri u sëmur, e ka ndërruar jetë në krahët e mi.

E di Sanatoriumin e Tiranës përballë ka disa dhoma me qera që të shikoja nga dritarja e  reanimacionit se isha në merak se ishte me xhama, dhe e shikonim. Sado keq u soll me ne prapë  i  qëndruam afër,”-tha Rikja.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF