KreuCelebrity

Ç'po ndodh? Mbretëresha Camilla merr pauzë nga detyrat mbretërore!

 Ç'po ndodh? Mbretëresha Camilla merr pauzë nga detyrat

Mbretëresha Camilla thuhet se po bën një pushim nga detyrat e saj mbretërore pasi ajo mori vendin e bashkëshortit të saj, mbretit Charles III, pasi ai u diagnostikua me kancer. Sipas orarit të Camillas të raportuar nga "The Sunday Times", ajo nuk ka detyra të listuara deri më 11 mars.

Camilla do të rifillojë paraqitjet e saj publike në Westminster Abbey më 11 mars për Ditën e Commonwealth, e cila feston 56 shtete anëtare në të gjithë Afrikën, Azinë, Amerikën dhe Evropën të hënën e dytë të marsit të çdo viti. Camilla pritet të përfaqësojë kurorën në festën vjetore.

Ç'po ndodh? Mbretëresha Camilla merr pauzë nga detyrat

Ndërkohë, ditari mbretëror në internet vë në dukje se vëllezërit e motrat e Charles, Princesha Anne dhe Princi Edward do të përfaqësojnë familjen britanike në shumicën e ngjarjeve të ardhshme në javën e ardhshme, duke përfshirë vizitat në Klubin e Boksit Amator të Right Stuff, Freewheelers Theatre, Rising Brook Community Church, Forumi Kombëtar i Kuajve dhe më shumë dalje.

Ç'po ndodh? Mbretëresha Camilla merr pauzë nga detyrat

Mbreti Charles III ka qëndruar larg vëmendjes mediatike që kur ndau diagnozën e tij të kancerit më 5 shkurt.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF