KreuCelebrity

Mbretëreshë Camilla ka një mesazh për Kate Middleton!

Mbretëreshë Camilla ka një mesazh për Kate Middleton!

Mbretëresha Camilla ka folur për herë të parë për diagnozën e kancerit të Kate Middleton. Camilla mori pjesë në një vizite në tregun e fermerëve të Shrewsbury në Mbretërinë e Bashkuar të mërkurën dhe dërgoi mesazhe të ëmbla të dashurisë për Kate.

Middleton publikoi një deklaratë video në mediat sociale më 22 mars, duke zbuluar se ajo po i nënshtrohej kimioterapisë parandaluese pas testeve mjekësore që zbuluan sëmundjen. “Unë e di që Kate është e emocionuar nga të gjitha dëshirat dhe mbështetja”, i tha Camilla të pranishmëve.

Mbretëreshë Camilla ka një mesazh për Kate Middleton!

Fansat e rinj madje mbanin pankarta shumëngjyrëshe për Princeshën e Uellsit, ku Camilla thoshte: “Do t’ia dërgoj këto Kates. Ajo do të emocionohet!”. Ajo gjithashtu mbajti një poster ku shkruhej “dërgo dashuri për Kate” dhe iu dhurua një trëndafil nga një shikues.

Në klipin e saj të përzemërt, Middleton shpjegoi se pas operacionit “të suksesshëm” të barkut që kishte në janar, mjekët gjetën qeliza kanceroze të pranishme në trupin e saj.

Mbretëreshë Camilla ka një mesazh për Kate Middleton!

“Siç mund ta imagjinoni, kjo ka marrë kohë. Më është dashur kohë të shërohem pas një operacioni të madh në mënyrë që të filloj trajtimin tim. Por, më e rëndësishmja, na është dashur kohë për t’u shpjeguar gjithçka fëmijëve të mi George, Charlotte dhe Louis në një mënyrë që është e përshtatshme për ta dhe për t’i siguruar ata se do të jem mirë”, shtoi ajo.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF