KreuCelebrity

Meghan Markle së shpejti me një podcast të ri!

Meghan Markle së shpejti me një podcast të ri!

Meghan Markle po kthehet në biznesin e podcast-it. Meghan, Dukesha e Sussex, ka nënshkruar një marrëveshje me Lemonada Media për të nisur një seri të re podcast – dhe Lemonada gjithashtu do të shpërndajë serinë e saj të mëparshme të podcasteve Spotify, “Archetypes”, në të gjitha platformat, sipas një raporti ekskluziv në Deadline.

Detajet e serialit të ri nuk janë bërë ende të disponueshme, por dihet se Markle do të drejtojë shfaqjen, sipas raportit. “Jam krenare që tani mund të ndaj që po bashkohem me ekipin e shkëlqyer në Lemonada për të vazhduar dashurinë time për podcasting,” tha Markle në një deklaratë. “Të jesh në gjendje të mbështesësh një kompani të themeluar nga femra me një listë të podcasteve që provokojnë mendime dhe shumë argëtuese është një mënyrë fantastike për të nisur 2024-ën.

Meghan Markle së shpejti me një podcast të ri!

“Plani ynë për të ripublikuar ‘Archetypes’ në mënyrë që më shumë njerëz të mund të kenë qasje në të, si dhe të lançojmë një podcast të ri dinamik”, shtoi ajo. Lemonada prodhon gjithashtu “Wiser Than Me With Julia Louis-Dreyfus” të drejtuar nga ish-ylli i “Seinfeld” dhe “Veep”.

“Archetypes”, i cili u lançua në gusht 2022 – nuk do të jetë më një ekskluzivitet i Spotify, por do të shpërndahet në të gjitha platformat e podcasteve. Ai ka mesatarisht rreth 1 milion shikues për episod, sipas raportit të Deadline. Megjithatë, Spotify, e cila fitoi 20 milionë dollarë në një marrëveshje për podcastin, nuk e rinovoi serialin për një sezon të dytë kur ishte në pritje për rinovim qershorin e kaluar me Markle dhe bashkëshortin dhe bashkëprodhuesin e saj, Princin Harry.

“Spotify dhe Archewell Audio kanë rënë dakord reciprokisht të ndahen dhe janë krenarë për serialin që kemi bërë së bashku”, thanë të dy kompanitë në një deklaratë. Meghan dhe Harry gjithashtu kanë një marrëveshje pesëvjeçare Netflix që skadon në 2025.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF