KreuCelebrity

Mes betejës me kancerin; nëna e Taylor Swift frymëzim për të bijën!

Mes betejës me kancerin; nëna e Taylor Swift frymëzim për

Si një e mbijetuar dy herë nga kanceri i gjirit, udhëtimi i Andreas ka ndikuar thellësisht në Taylor, duke nxitur suksesin e këngëtares së "Shake It Off". Një video në Instagram e shpërndarë nga Reagan Baylee tregon gëzimin dhe krenarinë e plotë të Andreas.  “Mamaja e saj po e shikon me kaq krenari”, shkruhet në mbishkrimin e videos, duke patur një mbështetje të madhe nga fansat.

Taylor Swift nuk ka nguruar të shprehë mirënjohjen për rolin e nënës së saj në jetën dhe karrierën e saj. Në mes të betejës së Andreas me kancerin e gjirit, Taylor shkroi këngën prekëse "The Best Day", një homazh për nënën e saj. Një tjetër këngë emocionuese kushtuar Andreas është “Soon You'll Get Better”.

Andrea Swift u përball me kancerin e gjirit me diagnozën e saj të parë në 2015 dhe një të mëvonshme në 2019. Sfidat u intensifikuan kur ajo gjithashtu luftoi një tumor të trurit të zbuluar gjatë kimioterapisë.

Duke iu drejtuar vështirësive shëndetësore të nënës së saj, Taylor ndau: "Simptomat që një person kalon kur ka një tumor në tru, nuk janë aspak si ato që kemi kaluar me kancerin e saj më parë. Kështu që thjesht ka qenë një kohë vërtet e vështirë për ne si një familje”, tha Swift gjatë një interviste për Variety.

Nëna e këngëtares Swift, përpara se t'i përkushtohej mbështetjes për ngritjen e Taylor në industrinë e muzikës, kishte një karrierë si menaxhere marketingu në një agjenci reklamash. Në një intervistë të janarit 2020 në Variety, Swift zbuloi një tjetër problem shëndetësor për Andrean gjatë kimioterapisë, zbulimin e një tumori në tru.

Mbështetja dhe qëndrueshmëria e palëkundur e Andrea Swift vazhdojnë të frymëzojnë jo vetëm Taylor, por edhe fansat në mbarë botën. Lidhja unike midis nënës dhe vajzës, e krijuar përmes triumfeve dhe mundimeve, mbetet një dëshmi e forcës së lidhjeve familjare mes sfidave të jetës.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF