KreuCelebrity

Mesazhi i Shakirës për Taylor Swift emocionon fansat në mbarë botën!

Mesazhi i Shakirës për Taylor Swift emocionon fansat në

Shakira më në fund publikoi albumin e saj të shumëpritur "Las mujeres ya no lloran", i cili përmban 17 këngë, duke përfshirë këngët e saj në krye të listës "TQG" dhe "Copa Vacia".

Duke bashkëpunuar me kolegët kolumbianë Karol G dhe Manuel Turizo, si dhe me Rauw Alejandro në këngë si "Te Felicito", Shakira tregon shkathtësinë dhe mjeshtërinë e saj gjatë gjithë albumit.

Mesazhi i Shakirës për Taylor Swift emocionon fansat në

Shakira ka bashkëpunime të shumta, duke përfshirë një partneritet të dukshëm me producentin argjentinas Bizarrap për BZRP Music Sessions Vol.53. Ky album i Shakiras është i mbushur me mesazhe të fuqishme dhe tekste të përzemërta, të frymëzuara nga përvojat e saj personale.

Gjatë një interviste të fundit për promovimin e albumit të saj, Shakira u pyet për duetin e saj të ëndrrave, të cilit ajo iu përgjigj prerazi. “Taylor Swift do të ishte një luks”, deklaroi Shakira.

Deklarata e saj u mirëprit nga fansat, duke ndezur emocione dhe spekulime për një bashkëpunim të mundshëm mes dy ikonave globale. Mbështetësit e të dy artistëve dolën në rrjetet sociale për të ndarë entuziazmin e tyre. "Taylor duhet ta shohë këtë. Le ta bëjmë atë virale”,  postoi një fans.

Admirimi mes Shakirës dhe Taylor Sëift është i dukshëm, me fansat që kujtojnë momente të paharrueshme si Swift duke kërcyer me ritmet ikonike latine të Shakirës dhe duke kënduar së bashku me versionin anglisht të "Suerte" në VMA.

Mesazhi i Shakirës për Taylor Swift emocionon fansat në

Ndërsa "Las mujeres ya no lloran" vazhdon të bëjë bujë në industrinë e muzikës, fansat presin me padurim se çfarë do të bëjë në të ardhmen Shakira dhe mundësinë e një bashkëpunimi me Taylor Sëift. Me të dy artistët e njohur për stilet e tyre të veçanta dhe vokalin e fuqishëm, një duet i mundshëm mes Shakirës dhe Swift premton të jetë asgjë më pak se i jashtëzakonshëm, duke bashkuar fansat anembanë globit në festimin e pasionit të tyre të përbashkët për muzikën.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF