KreuCelebrity

Pse fansat e Elizabeth Taylor janë revoltuar me Kim Kardashian?

Pse fansat e Elizabeth Taylor janë revoltuar me Kim Kardashian?

Njoftimi i BBC-së për një dokumentar mbi jetën e aktores legjendare Elizabeth Taylor, me Kim Kardashian, ka ngjallur një valë kritikash nga fansat.

Miliarderja-biznesmenja Kim Kardashian, 43 vjeç, e cila ishte personi i fundit që intervistoi Elizabeth Taylor para se të vdiste në vitin 2011, ka shprehur admirimin e saj të thellë për yllin e ndjerë të filmit. Në një deklaratë publike, Kardashian zbuloi se Taylor kishte qenë idhulli i saj dhe se ishte e nderuar që ishte përfshirë në prodhimin e dokumentarit.

Dokumentari, i titulluar "Elizabeth Taylor: Superstar Rebel", synon të gërmojë në aspekte të ndryshme të jetës së Taylor, duke përfshirë famën e saj të hershme, karrierën e aktrimit, martesat e shumta dhe kalimin e saj në një biznesmene, aktiviste dhe avokate të suksesshme.

Pse fansat e Elizabeth Taylor janë revoltuar me Kim Kardashian?

Vendimi që Kim Kardashian të prodhojë një dokumentar për Elizabeth Taylor ka ngritur shqetësime si te fansat ashtu edhe te kritikët. Shumë besojnë se përfshirja e Kardashian nuk është e duhura për një figure kaq ikonike në historinë e Hollivudit. Zgjedhja e një personaliteti mediatik me një imazh publik të diskutueshëm për të drejtuar një projekt për një aktore të nderuar, ka lënë shumë njerëz që të vënë në pikëpyetje drejtimin dhe integritetin e dokumentarit.

Pavarësisht kritikave, Kim mbetet e përkushtuar për të nderuar trashëgiminë e Taylor përmes dokumentarit.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF