KreuCelebrity

Publikohet testamenti i aktorit të famshëm: Jetoi 20 vite me dashnoren, pasurinë ja lë gruas!

Publikohet testamenti i aktorit të famshëm: Jetoi 20 vite me

Aktori më i njohur për rolin e tij si Albus Dumbledore ndau jetën e tij mes gruas së tij, Lady Gabon dhe skenografes Philippa Hart, 25 vjet më e re. Aktori i Harry Potter, Sir Michael Gambon, i ka lënë të gjithë pasurinë gruas së tij prej 61 vitesh, Anne Gambon.

Ylli 82-vjeçar, i cili ishte më i dashur për rolin e tij si Dumbledore në filmat hit të bazuar në romanet e JK Roëling, ndërroi jetë në shtator të vitit të kaluar pas një periudhe pneumonie. Pasi testamenti i tij u publikua të martën (5 mars), u zbulua se të dashurës së tij prej kohësh, Philippa Hart, nuk i ishte lënë asgjë, në dokumentin prej tre faqesh të parë nga Daily Mail.

Publikohet testamenti i aktorit të famshëm: Jetoi 20 vite me

Hart, e cili është një skenografe, u takua me Gambon gjatë xhirimeve për Longitude në vitin 2000. Ata kanë së bashku dy fëmijë adoleshentë: Tom, 17 dhe Ëilliam, 15. Aktori e ndau kohën e tij mes gruas së tij zonjës Gambon dhe të dashurës së tij afatgjatë Hart për dy dekada.

Ylli i Layer Cake hartoi testamentin e tij në 2016 dhe renditi gruan e tij dhe djalin e tyre 60-vjeçar Fergus, si ekzekutues të dokumentit. Ai kishte bërë marrëveshje që e gjithë pasuria e tij prej 1,465,882 £ t'i lihej djalit të tij Fergus, në rast se gruaja e tij vdiste para tij.

Fëmijët e tij me Hartin morën 10,000 £ secili dhe një nga një trofe sipas testamentit. Djali i madh do të marrë çmimin që i është dhënë babait të tij në vitin 1987, ndërsa i vogli do të marrë trofeun që mori në vitin 2000.

Ylli legjendar i skenës dhe ekranit, gjatë jetës së tij, mori tre çmime Olivier, dy Çmime Screen Actors Guild dhe katër Bafta.

 

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF