KreuCelebrity

Pulovra me vija bardh e zi e Kate në videon e sëmundjes, paska pasur një mesazh të fshehtë!

Pulovra me vija bardh e zi e Kate në videon e sëmundjes, paska pasur

Kate, Princesha e Uellsit, veshi një nga pulovrat e saj të preferuara në videon ku ndau mesazhin prekës të kancerit- dhe ekspertët thonë se kjo ka një kuptim të rëndësishëm. Sipas tyre, kishte një simbolikë të fuqishme pas kësaj përzgjedhjeje të 42 vjeçares.

Pulovra me vija bardh e zi e Kate në videon e sëmundjes, paska pasur

Thuhet se Kate deshi në këtë mënyrë të tregonte se ajo është një "nënë me fëmijët në shkollë, një grua dhe një shtëpiake" përveç faktit që konsiderohet  mbretëresha e ardhshme e Mbretërisë së Bashkuar.

Pulovra me vija bardh e zi e Kate në videon e sëmundjes, paska pasur

Këtë pulovër, nëna e tre fëmijëve e kishte veshur më parë në momente të lumtura për të, përfshirë majin 2019 kur patën një udhëtim në udhëtim në St Andreës, ku lulëzoi lidhja e saj me Princin William si dhe prillin e vitti të kaluar, kur sërish u fotografua e veshur me të në një foto zyrtare të Princit Louis duke luajtur me një karrocë dore në Norfolk. Pulovra i dha Kate-t një pamje përditshmërie, që ishte vendimtare për narrativën që ajo synonte të përcillte.

Pulovra me vija bardh e zi e Kate në videon e sëmundjes, paska pasur
Pulovra me vija bardh e zi e Kate në videon e sëmundjes, paska pasur
Pulovra me vija bardh e zi e Kate në videon e sëmundjes, paska pasur

 

 

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF