KreuCelebrity

“S'e dija që ishte poete”, Mevlan Shanaj rrëfen historinë e dashurisë me Natasha Lakon!

 “S'e dija që ishte poete”, Mevlan Shanaj rrëfen

Mevlan Shanaj ka qenë së fundmi në emisionin “Pas Mesnate”, ku ka rrëfyer historinë e bukur të dashurisë me poeten Natasha Lako. Gjatë rrëfimit ai kujtoi nga momentet e njohjes e deri te momenti kur ai zbuloi se Natasha ishte poete.

Mevlan Shanaj u shpreh se i pëlqeu eleganca dhe ndjeu që ishte vajza e duhur me të cilën ai do të kalonte jetën. “Ishim studentë. Më bëri përshtypje natyra e saj, ishte elegante Natasha, e veshur bukur, korçare, vajzë e vetme.

“S'e dija që ishte poete”, Mevlan Shanaj rrëfen

Unë nuk e dija që shkruante. Më thotë Minella Borova, korçar: ‘E di ti, që ajo goca që shoqërohesh ti, është poete?’. Ne jemi njohur nga aparenca, ishim në të njëjtat mjedise.

Nga konvikti tek Universiteti i Arteve, Natasha ishte te godina qendrore dhe kështu si me të qeshur, ndodhi kur u lidhëm. Si me të qeshur unë i thash që ti po më pëlqen dhe unë dua të krijoj jetën me ty”, rrëfeu Shanaj.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF