KreuCelebrity

Sëmundja e së shoqes e gjunjëzoi, tenisti i famshëm sot nuk njihet më!

Sëmundja e së shoqes e gjunjëzoi, tenisti i famshëm sot nuk

Pete Sampras, simboli i tenisit dhe një prej emrave më të famshëm të këtij sporti, thuajse nuk njihet ne fotot e fundit që i kanë shkrepur paparacët. Ish-sportisti u fotografua një ditë më parë përpara një kafeneje në Los Angeles. I pa rruar dhe i zhytur në mendime, Sampras kaloi pa u vënë re mes klientëve të kafenesë.

Sëmundja e së shoqes e gjunjëzoi, tenisti i famshëm sot nuk

Duket se sëmundja e bashkëshortes së tij ka lënë gjurmë edhe në fytyrën e tenistit legjendar. Fituesi i 14 turneve të mëdha, Pete Sampras njihet si një nga tenistët më të mëdhenj të të gjitha kohërave. Turneu i tij i fundit Grand Slam u fitua në vitin 2002 në US Open, pak para se të përfundonte karriera e tij.

Sëmundja e së shoqes e gjunjëzoi, tenisti i famshëm sot nuk

Në moshën 52-vjeçare, Sampras e jeton jetën e tij larg vëmendjes dhe rrallë shihet në publik. Prej disa muajsh, ish-tenisti po kalon momente të tmerrshme dhe ka bërë disa rrëfime rrëqethëse për gruan e tij. Gruaja që ka qenë me të për më shumë se dy dekada është diagnostikuar me kancer në vezore.

Sëmundja e së shoqes e gjunjëzoi, tenisti i famshëm sot nuk

Në një deklaratë për ATP Tour në tetor, Sampras tha: “Siç e dinë shumë, unë jam një person mjaft i qetë dhe e mbaj jetën time private private. Megjithatë, viti i kaluar ka qenë një kohë jashtëzakonisht e vështirë për familjen time dhe vendosa të ndaj atë që po ndodh. Dhjetorin e kaluar, gruaja ime, Bridgette, u diagnostikua me kancer ovarian. Që atëherë, ai i është nënshtruar një operacioni të rëndë, kimioterapisë dhe vazhdon trajtimin. Është e vështirë të shikosh dikë që dashuron të kalojë një sfidë të tillë. Megjithatë, ishte e mahnitshme të shihje se sa të fortë janë djemtë tanë dhe si e kanë mbështetur nënën e tyre gjatë gjithë kësaj kohe”, tha ai. Gruaja e Pete Sampras është ish-Miss Teen USA, Bridgette Wilson, dhe ka pasur një karrierë të suksesshme në Hollyëood teksa ka interpretuar krah emrash të njohur si Adam Sandler, Sarah Michelle Geller ose Jennifer Lopez.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF