KreuCelebrity

Shenja e horoskopit që “lind” më shumë milionerë: Kush janë më fatlumët me paratë!

Shenja e horoskopit që “lind” më shumë

Miliona njerëz lexojnë horoskopin çdo ditë për të parë se si yjet mund të ndikojnë në jetën e tyre, nga pikëpamja e dashurisë, ajo financiare apo shëndetësore. Sipas një studimi, ekziston një shenjë e zodiakut në të cilën lindin shumica e njerëzve me shumë para. Duke përdorur datat e lindjes së 300 miliarderëve më të mëdhenj të Forbes, studimi tregon se Peshorja duket të jetë se është shenja e horoskopit që “zotëron” më shumë njerëz me pasuri të mëdha. Peshorja është shenja e shtatë e zodiakut dhe përfshin të lindurit  midis 22 shtatorit dhe 23 tetorit.

Shenjat e zodiakut kanë më shumë gjasa të bëhen miliarderë

Peshorja - 12%

Peshqit - 11%

Demi - 10%

Luani - 9%

Dashi - 8%

Virgjëresha - 8%

Binjakët - 8%

Ujori - 7.5%

Gaforrja - 7.5%

Shigjetari - 7.5%

Akrepi - 6%

Bricjapi - 5.5%

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF