KreuCelebrity

Shqiptarja Drita Ziri rrëmben kurorën e bukurisë “Miss Earth 2023”!

Shqiptarja Drita Ziri rrëmben kurorën e bukurisë “Miss

Bukuroshja shqiptare Drita Ziri ka rrëmbyer kurorën e bukurisë së “Miss Earth 2023”, i cili këtë vit u mbajt në Vietnam.

Shqiptarja Drita Ziri rrëmben kurorën e bukurisë “Miss

Shqiptarja mposhti 84 konkurrente të tjera që ishin pretendente për titullin "Miss Earth", një nga katër konkurset kryesore ndërkombëtare në botë së bashku me “Miss Universe”, “Miss World” dhe “Miss International”.

Shqiptarja Drita Ziri rrëmben kurorën e bukurisë “Miss


Me këtë kurorëzim, Ziri bëhet shqiptarja e parë që fiton këtë konkurs dhe çdo konkurs të madh bukurie ndërkombëtar.

Edicioni i vitit të ardhshëm i “Miss Earth” do të mbahet sërish në Vietnam.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF