KreuCelebrity

Skandal në pallatin mbretëror spanjoll: Thirrje për test ADN-je për vajzat e mbretit!

Skandal në pallatin mbretëror spanjoll: Thirrje për test ADN-je

Makthi nuk ka perfunduar ende: Pas skandalit ne mediat rozë se Mbretëresha Letizia kishte një lidhje me kunatin e saj Jaime del Burgo, ish-bashkëshortin e motrës së saj, tani shtypi vendas shkruan se njerëzit po bëjnë thirrje për një test ADN-je sepse po vihet ne dyshim vete atësia e Mbretit Felipe për vajzat e tij, Princeshën e Kurorës Leonor dhe Princeshën Sofia.

Skandal në pallatin mbretëror spanjoll: Thirrje për test ADN-je

Për shkak të polemikave, ndjekësit e familjes mbretërore spanjolle filluan të kërkojnë shpjegime për të konfirmuar ose jo të vërtetën e kësaj teorie. Por nga pallati sakaq ka vetem heshtje: Familja mbreterore ende nuk ka reaguar lidhur me kete zhurme te madhe qe eshte krijuar.

Skandal në pallatin mbretëror spanjoll: Thirrje për test ADN-je

Që kur shpërtheu skandali rozë që tronditi besueshmërinë e familjes mbretërore, kanë dalë informacione të ndryshme për rrjedhjen e tij apo për faktin se lidhja e dashurisë është mbajtur sekret pasi gazetarja Letitia Ortiz (atëherë) u martua me trashëgimtarin e fronit spanjoll Felipe.

Edhe Jaime del Burgo, i cili duket se është guri i skandalit të mashtrimit të Mbretëreshës Letizia me Felipe VI, e zbuloi skandalin përmes rrjeteve sociale pasi pretendoi se “të gjithë spanjollët kanë të drejtë të dinë të vërtetën”, gjë që shkaktoi bujë pasi do të konfirmonte pabesi. Kjo është duket dhe arsyeja se perse njerezit filluan të kërkonin ADN-në e dy vajzave.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF