KreuCelebrity

Vesi i Victoria Beckham që do t'ju habisë shumë!

Vesi i Victoria Beckham që do t'ju habisë shumë!

Rutina e bukurisë që përdor Victoria Beckham për të mbajtur lëkurën e saj të lëmuar, është zbuluar së fundmi. Konkretisht, ajo përdor për lëkurën e fytyrës së saj një procedurë të njohur si dermaplaning, e cila konsiston në gërvishtjen e butë të shtresës së sipërme të lëkurës me një bisturi 10-gauge.

 

Kjo procedurë heq qelizat e vdekura të lëkurës, qimet e fytyrës dhe papërsosmëritë e vogla. Me fjalë të tjera, fytyra është e rruar. Kjo gjë ka habitur komentuesit, veçanërisht Cristina Cifuentes, “Nëse e rruaj fytyrën do të më dalin qime si thumba. Nuk e rekomandoj”.

Vesi i Victoria Beckham që do t'ju habisë shumë!

Disa nga përfitimet e kësaj procedure kozmetike, janë: Heqja e qelizave të vdekura të lëkurës, mund të përmirësojnë strukturën dhe tonin e lëkurës. Dermaplaning gjithashtu mund të ndihmojë në zvogëlimin e shfaqjes së shenjave të akneve. Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se procedura nuk do të heqë plagët e thella.

Megjithatë, ajo ka edhe rreziqe, të tilla si: a) Skuqje, ënjtje dhe ndjeshmëri e lëkurës. b) Njolla të errëta të përkohshme në lëkurë. c) Irritimi i lëkurës, veçanërisht te njerëzit me lëkurë të ndjeshme. d) Prerje në lëkurë, të cilat mund të shkaktojnë dhëmbëza.

Por nuk është vetëm Victoria, ajo që ka bërë një lloj procedure për të përmirësuar pamjen e saj, Davidi gjithashtu përflitet se ka qenë në një klinikë flokësh. Në vitin 2018, Beckham u pa me flokë të rruar, duke çuar në spekulime se ai i ishte nënshtruar një transplanti flokësh. Në vitin 2019, Beckham u shfaq me flokë më të dendur dhe pa fije flokësh, duke konfirmuar thashethemet.

Vesi i Victoria Beckham që do t'ju habisë shumë!

Mirëpo, ish-futbollisti asnjëherë nuk e ka konfirmuar apo mohuar të ketë bërë transplant flokësh. Fotot e flokëve të tij para dhe pas ndryshimit e tregojnë më së miri një gjë të tillë.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF