KreuHoroskop

4 shenjat më me fat të dhjetorit: cilat janë ato?

4 shenjat më me fat të dhjetorit: cilat janë ato?

Le të zbulojmë së bashku se cilat shenja të zodiakut do të kenë më shumë fat në dhjetor.

Bricjapi do të jetë një nga shenjat më me fat të zodiakut. Shenja e fundit e tokës, në fakt, do të festojë ditëlindjen e saj nën ndikimin e favorshëm të Mërkurit. Planeti do t'i ofrojë një shtytje drejt përmbushjes profesionale. Por jo vetëm. Pas disa javësh në të cilat Bricjapi iu desh të përballet me mosmarrëveshje dhe provokime në dashuri dhe në marrëdhënie me kolegët, nga dhjetori do të kenë mundësinë të gjejnë qetësinë e humbur. Tranziti i ri i Venusit do t'i japë atij mbështetje të madhe në sferën personale dhe emocionale.


Peshqit gjithashtu do të mund të shpresojnë për fat më të mirë në dhjetor. Më në fund ata do të çlirohen nga planetët kundërshtarë dhe do të jenë në gjendje të rizbulojnë dashamirësinë e yjeve që humbën në nëntor. Projektet e punës që kanë mbetur të bllokuara ose janë të ngadalta në zhvillim do të pësojnë një përshpejtim të konsiderueshëm. Saturni, gjithmonë në shenjë, do ta mbrojë nga lart, duke e inkurajuar gjithmonë të mbajë kokën mbi supe dhe të mos guxojë ndryshime të çuditshme dhe të papritura në drejtim. Nëse Peshqit vazhdojnë rrugën e zakonshme, duke punuar mirë, ata do të shpërblehen nga qielli në dhjetor.

Përsa i përket fatit, Demi gjithashtu nuk do të jetë prapa në muajin dhjetor. Përveçse do të ketë gjithmonë në shenjë bashkëfajësinë e Jupiterit të mirë, do të fitojë një aleat të ri të kalibrit të Mërkurit. Të gjitha vështirësitë e hasura deri tani në punë dhe me para, do të jenë vetëm një kujtim i largët. Shqetësimi i vetëm mund të jetë dashuria, marrëdhëniet familjare, duke pasur parasysh që Afërdita do të arrijë te Akrepi, një terren armik.

Renditjen e shenjave më me fat në dhjetor e përmbyllim me Akrepin. Nga muaji i ardhshëm, si beqarët, ashtu edhe Akrepat e përfshirë në dashuri, do të mund të përfitojnë nga prania e Venusit në shenjë për të përmirësuar situatën e tyre të dashurisë dhe për të përjetuar emocione që nuk i kanë ndjerë për një kohë të gjatë. Në planin e punës do të kenë një avantazh falë kalimit të ri të Mërkurit në Bricjap.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF