KreuHoroskop

Horoskopi ditor, e hënë 30 tetor 2023

Dashi

Sot shqetësimi mund t’ju çojë që të silleni ashpër me partnerin/en tuaj. Ata që janë të pakënaqur me jetën e tyre emocionale do të kërkojnë strehim diku tjetër. Beqarët duhet të jenë të kujdesshëm për të mos e komplikuar jetën e tyre. Sfera profesionale ofron punë të reja në fillim të javës, të gjitha shumë tërheqëse. Zgjidhni atë që është e drejtë për ju.

Demi

Me Hënën në anën tuaj do të jeni më tërheqës dhe mundësitë shumëzohen për të pasur vëmendjen e atyre që janë të interesuar për ju. Beqarët nuk do duhet të veprojnë në asnjë mënyrë të pasigurt për të zbutur një keqkuptim me një mik. Nuk ka pengesa në rrugën tuaj profesionale, ju mund të konsolidoni pozitën tuaj duke vazhduar të synoni më lartë.

Binjakët

Sot Hëna ju jep një frymë të lumtur, e cila do t’ju bëjë të kaloni ditën në mënyrën më të mirë. Dashuria dhe erosi ecin krah për krah dhe ju do të jetoni ndjenja intensive! Surpriza të mëdha dhe risi pritet të vijnë në zemrat e vetmuara, dita nuk do t’ju zhgënjejë. Në punë do të keni mundësi të kapni raste të arta për të përfunduar negociata interesante, përfitoni prej tyre!

Gaforrja

Ju nuk do t’ju mungojë guximi për të kapërcyer pengesat. Ju jeni të aftë dhe të zgjuar, mund të ktheni çdo situatë në favorin tuaj, madje edhe ato sentimentale. Nëse jeni vetëm sugjerimet e disa miqve dhe sidomos intuitës tuaj do të jenë të pagabueshëm! Në sferën profesionale mos kini frikë se disa vështirësi të momentit janë të pakapërcyeshme. Ndiqni instinktet tuaja.

Luani

Është më mirë të mos bëni gjykime për një partner/e që nuk e njihni mirë, prisni para se të bëni një vlerësim për të. Pak lodhje do të karakterizojnë fillimin e kësaj jave për shumë beqarë të cilët janë ende në kërkim të dikujt. Hëna kalon në fushën e gjashtë dhe shpall lajm të mirë në aktivitetet profesionale.

Virgjëresha

Një ditë me sentimentalizëm të madh emocional. Ju do të dëshiroheni dhe kërkoheni nga partneri/ja juaj dhe kjo do t’ju mbush me gëzim. Dashuria mund të shpërthejë në jetën e beqarëve edhe ndaj atyre që mendonin se kurrë nuk do të hiqnin dorë nga liria e tyre. E hëna plot surpriza dhe kontakte të këndshme, ju presin kënaqësi në sferën profesionale, falë aftësive dhe ideve fituese.

Peshorja

Fillimi i javës nuk do jetë i mirë për shumë prej jush, grindjet e nxitura nga Mërkuri dhe Marsi armiqësorë nuk do t’ju ndalojnë të përballeni me partnerin/en tuaj dhe të gjeni një marrëveshje. Zhgënjime edhe për beqarët, por edhe takime intriguese. Në punë është koha për të nxjerrë në pah aftësitë tuaja të vërteta dhe ambiciet.

Akrepi

Në dashuri do të duhet të bësh gjithçka për të rifituar vëmendjen e partnerit/es. Pasi të kërkoni falje për ndonjë gabim që mund të keni bërë pa e kuptuar do ju kthehet paqja në çift. Për beqarët pritet një ditë e mirë, shumë nga shenjat do tregojnë se janë gati për të jetuar përvoja emocionuese. Në punë do keni kartat fituese në dorë kështu që mos humbni shpresën.

Shigjetari

Gjatë kësaj të hëne do t’ju përfshijë ndjenja e stresit, e karakterizuar nga ngjarje të papritura dhe surpriza. Në fushën e dashurisë, mbështetuni në ëmbëlsinë për të marrë atë që dëshironi nga i dashuri/a juaj. Beqarët nuk do të jenë të përqendruar në asgjë sot dhe  do ndjehen të hutuar për gjithçka. Kujdes me financat, bëni kujdes me shpenzimet.

Bricjapi

Për ju Bricjap fillon një javë interesante, jeni duke bërë një përzgjedhje midis njerëzve në anën tuaj dhe atyre që nuk janë. Në mbrëmje do të përmirësoni marrëveshjen me të dashurin/ën. Beqarët sot do të jenë në gjendje për të ndërprerë marrëdhëniet e padobishme apo situata që peshojnë mbi supet e tyre. Përgjegjësitë e reja në punë do t’ju angazhojnë nga sot, do jeni shumë të zënë.

Ujori

Edhe nëse Marsi dhe Jupiteri ju kthejnë shpinën, marrëdhëniet me partnerin/en tuaj gjithmonë mund të përmirësohen falë një dialogu të hapur dhe të sinqertë. Për beqarët parashikohen disa tensione, veçanërisht për ata që kanë përjetuar një krizë dhe nuk e kanë tejkaluar ende. Në punë fokusoni më shumë në aftësitë tuaja. Ju do të admiroheni dhe vlerësoheni.

Peshqit

Do të jetë një ditë e karakterizuar nga shqetësimi ose nga zemërimi i shkaktuar nga keqkuptimet me partnerin/en. Vetëm bëni gjërat që besoni për të mos shkuar në krizë. Për beqarët janë rezervuar momente relaksi në shoqërinë e miqve. Sot mund të merrni një përgjigje të rëndësishme në vendin e punës që mund të jetë vendimtar për të ardhmen tuaj.

Tags:

horoskopi

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF