KreuHoroskop

Horoskopi ditor, e mërkurë 27 dhjetor 2023

Horoskopi ditor, e mërkurë 27 dhjetor 2023

Dashi

Ju do të jeni gati të përjetoni momente të mira bashkëpunimi me të dashurin/ën tuaj. Nëse jeni çift ju mund të ndani një ditë dedikuar qetësisë. Beqarët do të jenë në gjendje për të nisur aventura interesante, është koha për të bërë njohje të reja. Sot ju do të keni kënaqësi të mëdha në fushën e punës.

Demi

Nëse jeni çift, nuk mund të miratoni disa qëndrime të të dashurit/ës dhe kjo mund të shkaktojë grindje. Beqarët do të mbrohen nga Urani dhe do e ndjejnë veten gati për të nisur histori të reja dashurie. Ju do të keni detyra të reja dhe gjithashtu shpërblime interesante. Ata që kërkojnë punë duhet të përveshin mëngët.

Binjakët

Një ish-e kaluar mund të shkaktojë nervozizëm në marrëdhënien tuaj në çift. Për fat të mirë, Mërkuri ju ndihmon dhe lehtëson komunikimin, gjithashtu sqaron çështjet e pazgjidhura. Për beqarët, vijnë aventura guximtare, largohuni nga e kaluara. Një lajm i madh vjen së shpejti, një detyrë e re do t’ju japë kënaqësi të mëdha.

Gaforrja

Saturni në opozitë mund të shkaktojë tensione me partnerin/en. Sqaroni keqkuptimet dhe përpiquni të krijoni një dialog që do të rivendosë balancën në çift. Beqarët sot mund të bëjnë hapin e parë drejt asaj që mund të jetë partneri ideal/e. Do të jesh shumë komunikues në punë. Zgjidhni disa polemika të vogla me kolegët.

Luani

Stresi dhe ndryshimet e humorit do ta bëjnë disi të vështirë marrëdhënien me të dashurin/en tuaj. Por Venusi do t’ju ndihmojë, gjë që do t’ju bëjë të ndjeshëm dhe do t’ju rikthejë harmoninë me partnerin/en.  Beqarët do të njohin njerëz të rinj. Mos u ndalni në projektet e nisura në punë edhe nëse gjithçka duket se po shkon mirë.

Virgjëresha

Thojini një moment stop punës dhe përqendrohuni tek dëshirat tuaja. Nëse historia juaj është lot në të gjitha anët kthe faqen dhe filloni nga e para. Zemrat e vetmuara mund të mbyten nga një pasion i papërmbajtshëm, me Uranin e favorshëm do të ketë shumë takime interesante! Jini të kujdesshëm dhe vazhdoni projektet tuaja. Jini më bashkëpunues dhe shmangni mosmarrëveshjet me kolegët.

Peshorja

Planetët janë në anën tuaj dhe ju ftojnë që të jeni më në dispozicion të partnerit/ës. Edhe nëse po kaloni një kohë të vështirë, mos i lini tensionet tuaja te të tjerët. Beqarët do të shohin se miqësia po shndërrohet në tërheqje. Marrëdhënie të shkëlqyera me kolegët dhe eprorët, nuk do të mungojnë idetë për të zgjidhur një çështje pune.

Akrepi

Kaloni më shumë kohë me partnerin/en për të gjetur bashkëpunimin. Ju do të ndodheni midis romancës dhe racionalitetit, por nuk mund ta mbani nën kontroll zemrën tuaj. Beqarët do të jenë të pavendosur nëse do të fillojnë një histori dashurie, ndoshta sepse duan të jenë pak të qetë. Me vendosshmërinë tuaj do të jeni në gjendje të zhbllokoni situata të rëndësishme në punë dhe të përfitoni nga qëllimet tuaja.

Shigjetari

Nëse vini nga një zhgënjim dashurie, hapni veten për takime të reja, për shumë prej jush vjen një pasion që do të lërë shenjën e saj. Beqarët do të luftojnë me njerëz romantikë dhe të këndshëm. Mërkuri do të nxisë marrëdhëniet me kolegët. Mos i nënvlerësoni disa mundësi të mira për karrierën tuaj.

Bricjapi

Me Marsin në shenjë do të jeni të shqetësuar. Nëse jeni një çift i zgjedhur mirë, dëshira për të ecur përpara do të bëjë që të ndërmerrni edhe hapa të mëdhenj. Beqarët do të ndihen gati për t’u përballur me ndryshime radikale. Është koha e duhur për të folur për projekte të reja në punë dhe për të nisur bisedimet.

Ujori

Një ditë ideale për të bërë plane të reja për të ardhmen, jeni në një ekuilibër të përsosur me partnerin/en tuaj dhe çdo dëshirë mund të kurorëzohet. Beqarët do të jenë pak stimulues gjatë kësaj të mërkure, prandaj përpiquni të reagoni edhe nëse ndiheni të nënshtruar. Është mirë që të gjeni dialogun e duhur me kolegët tuaj, por edhe me shefat.

Peshqit

Sot nuk do të ketë grindje me të dashurin/ën për arsye të kota, ngulmimi juaj mund të shkaktojë tensione. Nëse jeni një çift i qëndrueshëm, mund të jetoni ditë fantastike. Beqarët do të duhet të zgjidhin një situatë delikate, më mirë të mos marrin vendime të nxituara. Do jeni të gatshëm të pranoni sfida të reja, do jeni të vendosur dhe bindës dhe do tërhiqni njerëzit që mund të favorizojnë projektet tuaja.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF