KreuHoroskop

Horoskopi ditor, e shtunë 14 tetor 2023

Horoskopi ditor, e shtunë 14 tetor 2023

Dashi

Partneri/ja juaj do jetë më me fat sot sepse ju do ja bëni ditën edhe më të bukur. Do e surprizoni atë në çdo moment dhe do ndiheni edhe vetë të gëzuar. Beqarët nuk do kenë fat në dashuri edhe pse nuk do ndalen së kërkuari atë. Në planin financiar vështirësitë do jenë të mëdha, shmangni çdo lloj shpenzimi.

Demi

Debatet në çift do fillojnë të pakësohen sot dhe ju do jeni disi më të kthjellët. Mundohuni nga ana tjetër ta ndryshoni paksa rutinën dhe të bëni diçka më ndryshe. Beqarëve do ju ndryshojë shpesh humori dhe as vetë nuk do e dini çfarë do duan. Me pak durim dhe këmbëngulje mund të arrini t’i stabilizoni financat.

Binjakët

Nuk do jete një ditë e lehtë për t’u kaluar kjo e sotmja, kështu qe tregohuni te kujdesshëm kur te flisni për diçka me partnerin. Ai mund t’iu bëjë kritika të cilat nuk do iu pëlqejnë. Beqarët do e gjejnë personin e tyre ideal. Financat nuk do jenë problematike, megjithatë ju duhet të shmangni çdo lloj shpenzimi të tepruar.

Gaforrja

Bashkëpunim, mirëqenie dhe komunikim. Këto do jenë fjalët kyçe që do simbolizojnë jetën tuaj në çift sot. Gjithçka do shkojë ashtu si ju e kishit dëshiruar në çift. Beqarëve do ju duhet shumë kohë që të mendohen të bëjnë zgjedhjen e duhur. Për problemet financiare mund të flisni vetëm me specialistët që marrin vesh nga kjo fushë.

Luani

Partneri/ja do ju mbajë në pëllëmbë të dorës gjatë kësaj dite dhe ju do ndiheni më të lumtur se kurrë. Do flisni për çdo temë me të. Beqarët do afrohen mjaft me dikë të cilin dikur e shanin dhe as që mendonin se mund ta kishin kaq të afërt. Financat do jenë të turbullta, prandaj duhet shmangur çdo lloj shpenzimi!

Virgjëresha

Venusi do jetë i pozicionuar keq sot në jetën tuaj në çift dhe do sjellë debate të shumta mes jush dhe partnerit/es. Asnjeri prej jush nuk do lëshojë pe. Beqarët do kenë mundësi me shumicë të nisin një histori dashurie serioze, por duhet të bëjnë zgjedhjen e duhur. Në planin financiar do iu dalin probleme të vogla të cilat duhet t’i rregulloni.

Peshorja

Ditë e kontrastuar dhe e paqëndrueshme kjo e sotmja për të dashuruarit. Asgjë nuk do shkojë ashtu si ju e keni dëshiruar. Bëni durim dhe mos bini në pesimizëm. Beqarët do mbyllen në vetvete dhe nuk do preferojnë aspak të dëgjojnë për dashurinë. Financat fatmirësisht do i menaxhoni me kujdes.

Akrepi

Ju pret një ditë e mrekullueshme sot juve që jeni në një lidhje. Do i harroni njëherë e mirë të gjitha problemet që keni pasur dhe do mendoni vetëm për ato që do vijnë. Mund të merren edhe vendime sot. Beqarët do kalojnë një ditë tërësisht të qetë dhe pa gjëra për t’u veçuar. Në planin financiar situata do jetë e qëndrueshme.

Shigjetari

Ditë mjaft euforike kjo e sotmja për ata që janë në një lidhje. Do merreni vesh edhe me shikime me partnerin/en tuaj dhe do planifikoni të ardhmen. Jeta intime gjithashtu do marrë më tepër rëndësi. Beqarët do flirtojnë gjithë kohës dhe do jenë të sjellshëm me personat rreth e rrotull. Në mbrëmje mund të ketë edhe ftesa. Në planin financiar mos bëni çmenduri.

Bricjapi

Dita e sotme do jetë plot diell për të gjithë ata që janë në një lidhje. Do ndiheni të lumtur pranë atij që dashuroni dhe do dëshironi të mos ndaheni asnjë çast. Beqarët do jenë entuziastë dhe të gatshëm të bëjnë ndonjë çmenduri të vogël. Në planin financiar nuk duhet absolutisht të nxitoheni nëse nuk doni probleme.

Ujori

Nuk do ketë aspak tension dhe debate sot në jetën tuaj në çift. Merrini gjërat si t’iu vijnë dhe do ndiheni për mrekulli. Beqarët do kenë flirtime pa fund dhe aventura kalimtare. Ata që dëshirojnë histori dashurie serioze duhet ende të presin edhe pak. Për financat gjithçka është e mundur. Ose do keni përmirësime ose do rrënoheni tërësisht.

Peshqit

Dita e sotme do jetë më pozitive për ata që janë në një lidhje. Do e respektoni mendimin e tjetrit dhe do bashkëpunoni për gjithçka së bashku. Beqarët ka gjasa të fillojnë një histori dashurie të qetë dhe të fshehtë. E rëndësishme është që ata vetë do ndihen të plotësuar. Sektori i financave do jetë i privilegjuar.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF