KreuHoroskop

Këto 3 shenja të zodiakut do të kenë nëntorin më të keq të 2023-shit

Këto 3 shenja të zodiakut do të kenë nëntorin më

Kur afrohet një muaj i ri, shumë prej nesh shpresojnë dhe urojnë për një muaj të mbarë në të gjitha aspektet. Meqë jemi në prag të muajit nëntor, këndvështrimi astrologjik ka diçka për të thënë për tre nga 12 shenjat e horoskopit, që duket se nuk do të kenë një muaj fort të mirë.  Muaji i parafundit i vitit rezervon sfida dhe vështirësi për këto tre shenja:

Demi

Këto 3 shenja të zodiakut do të kenë nëntorin më

Në përgjithësi, javët e ardhshme nuk duken aq të këqija për Demin . Afërdita i jep shenjës së tokës shumë siguri dhe momente të këndshme dhe gjërat nuk po shkojnë keq as në punë, nëse nuk do të ishin ato periudhat e bezdisshme të thatësisë në mes. Ata shkaktojnë mërzitje dhe zhgënjim për Demin në nëntor dhe shpesh e bëjnë atë të vërë në dyshim pozicionin e tij aktual. Në fund të fundit, shenja ambicioze e zodiakut dëshiron të ecë përpara dhe të mos qëndrojë në vend.  E rëndësishme: Këmbëngulja kërkohet tani, i dashur Dem! Mos lejoni që pushimet e vogla në mes t'ju rrëmbejnë humorin tuaj të mirë. 

Binjakët

Këto 3 shenja të zodiakut do të kenë nëntorin më

Siç thotë shprehja: më i zgjuari dorëzohet. Dhe kjo është pikërisht ajo që Binjakët duhet të kenë parasysh gjatë javëve të ardhshme. Sigurisht, nuk duhet të dorëzoheni pas çdo gjëje, por në disa situata mund t'ju ndihmojë të ecni përpara më shpejt sesa nëse përpiqeni me të gjitha forcat të këmbëngulni për të drejtat tuaja. Përdorni aftësitë tuaja komunikuese dhe kreativitetin tuaj, i dashur Binjak, për të gjetur një rrugëdalje nga situatat nëse gjërat nuk shkojnë ashtu siç i imagjinoni këtë muaj. Edhe me devijime mund të arrini destinacionin tuaj dhe nga dhjetori e tutje shumë gjëra mund të kthehen në dëshirat tuaja.

Luani

Këto 3 shenja të zodiakut do të kenë nëntorin më

Luanët vihen në provë në nëntor dhe fatkeqësisht duhet të pranojnë disa nga sfidat që u dalin në jetën e përditshme. Arsyeja për këtë nuk është Merkuri në retrogradë, siç mund të mendojë shenja e zjarrit, por Urani që siguron që jo gjithçka të shkojë mirë. Shenja e horoskopit përndryshe imagjinative ndonjëherë do të marrë rrugën e vet në javët e ardhshme, sepse dëshiron të arrijë shumë në të njëjtën kohë. Ka vetëm një gjë për të bërë: bëj një gjë në një kohë, i dashur Leo. Praktikoni durimin dhe lejoni vetes të bëni pushime të shkurtra herë pas here. Së shpejti suksesi do t'ju vijë përsëri pothuajse vetë.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF