KreuHoroskop

Renditja e shenjave te horoskopit: Nga më e keqja te më e mira!

Astrologjia është jashtëzakonisht e gjerë dhe komplekse dhe shumë nga aspektet e saj nuk janë të njohura për shumicën e njerëzve. Gjithsesi, nuk ka asnjë person që nuk e di ndarjen e 12 shenjave të zodiakut dhe që nuk është në dijeni të të tijën.

Renditja e shenjave te horoskopit: Nga më e keqja te më e mira!

Nëse besoni në astrologji, jeni padyshim ai lloj personi që i kushton vëmendje horoskopit dhe gjithçkaje që lidhet me shenjën tuaj. Ne e dimë mirë se çdo shenjë ka karakteristikat e veta specifike që e bëjnë atë unike dhe e dallojnë nga të gjitha të tjerat. Renditjet e shenjave hartohen shumë shpesh, dhe kjo është pikërisht ajo që do të bëjmë sot.

Më poshtë do të gjeni renditjen e shenjave duke nisur nga ajo e konsideruar si mw e keqja e zodiakut; nga 1 te e 12 (nga më e keqja te më e mira), bazuar në nivelin e ligësisë, egoizmit dhe shumë aspekteve të tjera negative

 

Virgjëresha

Virgjëresha është padyshim shenja më e keqe e të gjithë zodiakut. Ata mund të jenë vërtet shumë të këqij dhe kur vjen puna për të kritikuar ose lënduar një person të afërt (apo edhe një të panjohur) ata sigurisht që nuk përmbahen.

Akrepi

Vendi i dytë në renditjen e shenjave më të këqija të zodiakut mund të shkojë vetëm për atë të Akrepit. Të lindurit në shenjën e Akrepit mund të jenë jashtëzakonisht të këqij dhe manipulues dhe akoma më keq: ata kënaqen duke bërë këtë lloj gjëje.

Ujori

Gënjeshtarë dhe të pabesë, të lindurit e shenjës së Ujorit nuk mendojnë dy herë për t'i mashtruar njerëzit dhe për t'u sjellë keq ndaj tyre, pa iu rrahur qepalla.

Dashi

Dashi është një shenjë shumë inteligjente dhe e përdor këtë inteligjencë për të mashtruar dhe keqtrajtuar të tjerët. Nëse humbasi durimin e tyre, me të vërtetë nuk u duhet shumë kohë për të sulmuar verbalisht dikë, duke e lënduar thellë.

Luani

Leo është një diktator i vërtetë. Atij i pëlqen të komandojë dhe është i gatshëm të bëjë gjithçka për ta bërë këtë. Asnjëherë mos dilni kundër një Luani, ai mund të përdorë çdo mjet që ka në dispozicion për t'ju shkatërruar.

Shigjetari

Në vendin e gjashtë në renditjen tonë të shenjave më të këqija të zodiakut gjejmë Shigjetarin. Karakteristika më e keqe e kësaj shenje është sigurisht egoizmi dhe egoizmi i saj. Shigjetari nuk ju kushton shumë vëmendje sepse është i zënë duke u kujdesur vetëm për veten e tij. Ai nuk do të hezitojë t'ju ngacmojë nëse i pëlqen.

Peshorja

Të lindurit në shenjën e Peshores priren të jenë shumë gënjeshtarë. Ata duan të duken si diçka që nuk janë dhe nuk do të kenë shumë probleme të gënjejnë për të arritur qëllimin e tyre.

Peshqit

Shenja e Peshqve është ajo që mban më shumë inat. Peshqit nuk e harrojnë kurrë një gabim që kanë pësuar dhe do të jenë gati të hakmerren sa më shpejt që të jetë e mundur. Ata shpesh marrin një qëndrim të bezdisshëm të viktimës dhe përpiqen në çdo mënyrë të tërheqin vëmendjen te vetja.

Gaforrja

Shenja e Gaforres nuk është veçanërisht e keqe, por të qenit në shoqërinë e tyre mund të jetë shumë e bezdisshme për shkak të tendencës së tyre të vazhdueshme dhe të tepruar për t'u ankuar për gjithçka.

Binjakë

Shenja e Binjakëve është një shenjë e dyfishtë: e mira dhe e keqja mbretërojnë në mënyrë të barabartë në to. Tipari i tyre më i keq? Ata janë absolutisht jo të besueshëm dhe të paaftë për t'u përkushtuar vërtet për asgjë.

Bricjapi

Bricjapi është një shenjë me një natyrë mjaft të qetë. Megjithatë, nëse ndihen të sulmuar, të lindurit e kësaj shenje nuk do të hezitojnë të hedhin gjithë inatin mbi ju.

Dem

Kemi arritur në vendin e fundit në renditjen tonë të shenjave më të këqija të zodiakut dhe këtu gjejmë Demin. Demi është shumë kokëfortë dhe nuk i pëlqen të kundërshtohet. Ai dëshiron të bëjë vetëm atë që e sheh të arsyeshme dhe nëse bën diçka për ju, nuk do të hezitojë ta mbajë kundër jush.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF