KreuStil Jetese

Editorial nga Ilda Lumani: Nëntori, dedikuar së bukurës!

Nga Ilda Lumani

Editorial nga Ilda Lumani: Nëntori, dedikuar së bukurës!

Nëntori është kulmi i vjeshtës dhe ky është një numër, që flet tërësisht me ngjyrat e vjeshtës. Që nga kopertina, ku “Miss Universe Albania”, Endi Demneri, në prag të nisjes për eventin e madh botëror të bukurisë rrëfen emocionet dhe ndjesitë e saj, shoqëruar me një editorial fotografik tejet sensual.

Editorial nga Ilda Lumani: Nëntori, dedikuar së bukurës!

Eranda Libohova vjen gjithashtu me një editorial mode, duke sjellë tendencat e reja të këtij sezoni, me markat europiane, që tashmë gjenden në Tiranë. Nën këtë petk modeleje, Eranda dëshmon shijen e saj, sesi përtej artit të saj, muzikës, ajo di të jetë në çdo kohë një fashion Icon dhe një frymëzim për të gjithë!

Editorial nga Ilda Lumani: Nëntori, dedikuar së bukurës!

Sonila Çaushi, bukuroshja e “Miss Albania-s” së parë shqiptare, me një karrierë të suksesshme në televizion, si pjesë e departamentit të marketingut, nënë e dy djemve, 23 dhe 13 vjeç, ndan në një bisedë për veten edhe pasionin e saj për modën, ku gjithmonë ka qenë një nga vajzat më të spikatura dhe më me shije të Tiranës.

Editorial nga Ilda Lumani: Nëntori, dedikuar së bukurës!

Një tjetër personazh televiziv për disa, por profesioniste ligjesh për të tjerë, juristja Mira Pogaçi ndan stilin dhe marrëdhënien e saj me të bukurën.

Editorial nga Ilda Lumani: Nëntori, dedikuar së bukurës!

Në të njëjtën temë prezantohet edhe doktor Skerdi Faria, i cili i bashkohet rubrikës së BORDO Men, pikërisht për stilin e tij, si një nga burrat më elegant dhe chic.

Editorial nga Ilda Lumani: Nëntori, dedikuar së bukurës!

Në faqet e Art do të takojmë piktorin e madh Gazmend Leka, me ekspozitën e tij ABEL. Ndërsa, këngëtarja Evi Reçi vjen për projektin e saj të fundit MDO. Apo edhe një intervistë e këngëtarit Argjend Lloga, i cili i rikthehet muzikës me këngë të reja, pas hiteve të tij, si,  “Lot i Verbër”.

Editorial nga Ilda Lumani: Nëntori, dedikuar së bukurës!

Do të udhëtojmë në faqet e Travel, në Edinburgh me Eda Banon, ndërsa në faqet dedikuar artit të restoranteve vjen chef Gëzim Musliaka me artin, shijen dhe pjatat e tij të mrekullueshme.

Editorial nga Ilda Lumani: Nëntori, dedikuar së bukurës!

Editorial nga Ilda Lumani: Nëntori, dedikuar së bukurës!

Gjithçka ka ndodhur në Tiranë, e gjeni në faqet e eventeve.

Lexim të mbarë dhe shijojeni këtë numër!

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF