KreuStil Jetese

Çfarë do të kërkonin 12 shenjat e horoskopit nëse do t`u binte ne dorë llamba magjike!

Çfarë do të kërkonin 12 shenjat e horoskopit nëse do

Cfare do t`i kerkonin xhindit secila prej 12 shenjave te horoskopit nese do t`u binte ne dore llamba magjike:

DASHI

-Makina më e shpejtë që ekziston


-Të jetë gjithmonë më i miri në çdo gjë që bën

-Shumë para!

DEMI

-Shumë para!

-Për të ngrënë dhe për të mos u shëndoshur

BINJAKËt

-Të bëhesh i pasur!

– Për të mësuar gjithçka! (thashetheme të vërteta)

-Të mos mërzitet kurrë në jetën e tij/saj

GAFORRE

-Paratë! (Qartë)

– Të jetë i dashur nga të gjithë

LUANI

-Famë, lavdi, njohje

-Para

-Të jenë gjithmonë të rinj

VIRGJËRESHA

-Paratë!

– Të bëjë gjithçka perfekte dhe ashtu siç dëshiron ai/ajo

PESHORJA

-Një miliard euro!

– Për të qëndruar i ri dhe i bukur përgjithmonë!

AKREPI

– Paratë

– Le të dijë gjithçka! Lëreni të mësojë gjithçka!

-Për të lexuar mendjet e njerëzve të tjerë

SHIGJETARI

– Të shkoj nëpër botë

-Paratë

-Për të marrë njohuri të pafundme

BRICJAPI

-Paratë! (Çfarë tjetër;)

-Të arrijë çdo qëllim në karrierën e tij/saj

-Për të fituar pushtet dhe autoritet

UJORI

– Fuqia për të ndryshuar filozofinë e të gjithë botës

-Paratë! (Oh po!)

PESHQIT

– Pra, po! Paratë!!!

-Të martohet me burrin/gruan e ëndrrave të tij/saj

– Të gjithë ta duan dhe të mos e lëndojnë më kurrë!

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF