KreuStil Jetese

Fjala e vetme që karakterizon secilën nga shenjat e Horoskopit!

Fjala e vetme që karakterizon secilën nga shenjat e Horoskopit!

Të gjitha shenjat kanë disa tipare shumë të forta në profilin e tyre. Akrepat mund të shihen si pasionantë dhe posesiv. Binjakët argëtues dhe komunikues, Virgjëresha organizative ose e ndjeshme ndaj Gaforres.

Duhet pranuar se në çdo shenjë diçka mbizotëron dhe sipas profetit iranian Zarathustra ka vetëm një fjalë me të cilën mund të karakterizojmë secilën shenjë:

Dashi: Adrenalina

Demi: Besimi

Binjakët: Komunikimi

Gaforrja: Familja

Luani: Ego

Virgjëresha: Detaje

Peshorja: Harmonia

Akrepi: Gjithçka ose Asgjë

Shigjetari: Liri

Bricjapi: Mënyra e jetesës

Ujori: Teknologji

Peshqit: Empati.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF