KreuStil Jetese

Keni flokë të lyer dhe të dëmtuar? Trajtim në shtëpi me vetëm 2 përbërës!

Keni flokë të lyer dhe të dëmtuar? Trajtim në

Flokët janë ndër pjesët më të dukshme dhe delikate të trupit të njeriut. Ekspozimi në diell, në të ftohtë apo kimikatet e ndryshme që funksionojnë si bojëra për flokët sigurisht kanë ndikimin e tyre në kokë.

Nëse vuani nga flokët e thatë e të dëmtuar, sidomos gjatë stinëve me mot ekstrem, siç janë vera dhe dimri, zgjidhjen e gjeni në kuzhinën tuaj. Ndonëse trajtimet për flokët mund të jenë të shumta, ato sa më natyralet japin efekte të sigurta dhe afatgjata.

Keni flokë të lyer dhe të dëmtuar? Trajtim në

Më poshtë do të gjeni përgatitjen e trajtimit me dy përbërës që do t’ju mrekullojë me butësinë që do t’i dhurojë flokëve tuaj.

Përbërësit:
250 ml qumësht
2 lugë gjelle mjaltë


Përgatitja:
Për të nisur me përgatitjen si fillim ju duhet një enë e thellë. Hidhni në të qumështin dhe mjaltin, duke i përzier vazhdimisht derisa të formohet një masë e njëtrajtshme. Më pas merrni me kujdes pak nga kjo masë në duar dhe vendoseni nga rrënja e flokëve dhe poshtë.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF