KreuStil Jetese

Urimi i munguar i Cristianos në ditën e lindjes!

Urimi i munguar i Cristianos në ditën e lindjes!

Ronaldo, i cili vazhdon të mahnisë botën e futbollit me paraqitjet e tij për Al-Nassr dhe ekipin kombëtar të Portugalisë, ka synimin e tij në Kupën e Botës 2026. Pavarësisht moshës së tij të avancuar, ambicia e Ronaldos mbetet e pashuar, duke synuar të konkurrojë në skenën e madhe në Meksikë, Shtetet e Bashkuara dhe Kanada deri në moshën 41-vjeçare.

Ronaldo, i lindur në Funchal, u mbush me urime për ditëlindje nga anëtarët e ngushtë të familjes, duke përfshirë motrat e tij Katia dhe Emma, dhe nëna e tij Dolores Aveiro.

Urimi i munguar i Cristianos në ditën e lindjes!

Mungesa e një mesazhi urimi nga Georgina Rodriguez, pavarësisht se është një përdorueset e shpeshta të Instagram dhe spanjollja më e ndjekur në platformë, ngjalli aludime të shumta në media.

Në emisionin e mëngjesit La Sexta, Tatiana Arus theksoi heshtjen e Rodriguez. "Nuk ka asnjë shenjë të Georgina”, vuri në dukje ajo. Drejtuesja e emisionit, Alfonso Arus, spekuloi se mungesa e Rodriguez në rrjetet sociale mund të jetë për shkak të angazhimit të saj me xhirimet e sezonit të ardhshëm të dokumentarit të saj, i cili premton zhvillime të reja.

Klubi i tij Al-Nassr e befasoi atë me një tortë ditëlindjeje, por pavarësisht gjestit festiv, Ronaldo, gjithmonë profesionisti, zgjodhi të fokusohej në stërvitje, duke nxitur komente gazmore nga panelistët e emisionit për përkushtimin e tij ndaj futbollit gjatë festimeve të ditëlindjeve.

 

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF