Lady Gaga shpallet Femra e Vitit nga Billboard

Ka qenë vërtetë një vit i çmendur për Lady Gaga; performanca në ndarjen e çmimeve Oscar, roli në American Horror Story: Hotel. Veç kësaj, Gaga këtë vit u fejua e të dashurin e saj Taylor Kinney dhe u vlerësua me mjaft çmime si ‘Contemporary Icon Award’ nga ‘Songwriters Hall of Fame’ apo ‘Young Artist Award’ etj. Revista ‘Billboard’ e ka shpallur Lady Gaga ‘Femrën e vitit’, ylli i popit me më shumë influencë në botë. Vetë këngëtarja kontroverse ka thënë pas këtij vlerësimi: “Ky është viti kur kam bërë çfarë kam dashur, edhe pse jam munduar të jem në një linjë me atë që të tjerët presin prej meje”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *