17 plazhet më të veçantë në botë

/Bordo/Anila

17 plazhet më të veçantë të botës: rërë e kuqe, natyrë e virgjër, e qelqtë…këto janë vetëm disa nga karakteristikat më të jashtëzakonshme të asaj pjese të botës që nuk e njohim. Dhe nëse jemi mësuar të përfytyrojmë bregdetet tona kur themi fjalën plazh, atëherë le të zgjerojmë horizontet dhe të mësojmë të ëndërrojmë. Sepse plazhet në realitet janë formuar nga mbetjet e sjella nga deti dhe ekzistojnë harmonizime me tokën që krijojnë një ngjyrë të tillë që të lë me gojë hapur. Ashtu si refleksi i diellit në “Plazhin e Qelqtë” në Kaliforni apo në plazhin e Maldiveve që natën në të reflekton qielli plot yje aq sa krijohet një iluzion hipnotizues. Përgatisni valixhet sepse pasi të keni parë këto foto nuk mund të bëni ndryshe veçse të niseni me pushime!

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *