Fituesit e çmimeve “César” 2017

Drama psikologjike e regjisorit Paul Verhoeven, “Elle”, triunfoi në çmimet “César” më 24 shkurt në mbrëmje në Paris duke marrë vlerësimet për filmin më të mirë dhe aktoren më të mirë për Isabelle Huppert.

Më poshtë vijon lista me fituesit e çmimeve “César” 2017:

Filmi më i mirë
“Elle”

Aktori më i mirë
Gaspard Ulliel, në filmin “Only The End Of The World”

Regjisori më i mirë
Xavier Dolan, me filmin “Only The End Of The World”

Aktorja më e mirë
Isabelle Huppert, në filmin “Elle”

Skenari më i mirë origjinal
Solveig Anspach dhe Jean-Luc Gaget, me filmin “L’Effet Aquatique”

Filmi më i mirë i huaj
“I, Daniel Blake”, nga regjisori Ken Loach

Aktorja më e mirë dytësore
Deborah Lukumuena, në filmin “Divines”

Skenari më i mirë i përshtatur
Céline Sciamma, me filmin “Ma Vie De Courgette”

Aktori më i mirë dytësor
James Thierrée, në filmin “Chocolat”

Filmi më i mirë i shkurtër
“Maman(s)”, me regjisor Maïmouna Duocouré
“Vers La Tendresse”, me regjisor Alice Diop

Fotoja më e mirë
Pascal Marti, me filmin “Frantz”

Filmi më i mirë i animuar
“Ma Vie De Courgette”, me regjisor Claude Barras

Filmi i shkurtër i animuar më i mirë
“Celui Qui A Deux Ames”, me regjisor Fabrice Luang-Vija

Montazhi më i mirë
Xavier Dolan, me filmin “It’s Only The End Of The World”

Filmi debutues më i mirë
“Divines”, me regjisor Houda Benyamina

Rezultati më i mirë
Ibrahim Maalouf, me filmin “Dans Les Forêts De Sibérie”

Dokumentari më i mirë
“Merci Patron!”, me regjisor François Ruffin

Dekori më i mirë
Jérémie D Lignol, me filmin “Chocolat”

Aktori i ri më i mirë
Niels Schneider, në filmin “Diamant Noir”

Muzika më e mirë
Marc Engels, Fred Demolder, Sylvain Réty, Jean-Paul Hurier, me filmin “L’Odyssée”

Veshjet më të mira
Anaïs Romand, me filmin “The Dancer”

Aktorja e re më e mirë
Oulaya Amamra, në filmin “Divines”

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *