Audi R8 Spyder dhe Lamborghini Huracan Spyder… divat e rrugëve!

Garë vëllavrasëse apo grindje egoizmash? Meqënëse Audi është pronar i Lamborghini dhe prej gati 20 vitesh, normalisht që ky verion i ri i Audi R8 Spyder me një estetikë lehtësishtë më të mblehdur, se sa kushëriri i tij, Lamborghini Huracan Spyder. Të dyja veturat ndajnë shumë pika të përbashkëta, duke filluar nga struktura e njëjtë prej alumini dhe karboni. Sigurisht që italiani është më e shtrenjtë se sa gjermani (223 860 euro kundër 184 000 euro) si dhe gjithashtu më i fuqishëm (610 kuaj kundër 540 kuaj). Por në këtë nivel, rëndësia e çekut apo kalorësisë është relative.

Thënë ndryshe, çdo blerës i njërës apo tjetërs do të kënaqet nga zhurma e propulsorëve të këtyre dy veturash cabriolet. Një motor me 10 cilindra i zhveshur nga çdolloj pajisje sforcuese. Ky V 10 atmosferik karakterizohet nga një zhurmë e jashtëzakonshme duke dhënë në vazhdimësi një koncert që nuk mërzimtemi asnjëherë, sidomos kur është në version të hapur.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *