‘Lamtumirë celulit’ me këtë smoothie të shijshëm!

A e dini se tani në stinën e verës, gjëja më e mirë që mund të bëni është të pini sa më shumë lëngje e të jeni të hidratuar? Ama, mos konsumoni kurrsesi pije me gas e sheqer! Ju sugjerojmë një smoothie mjaft të shijshëm me ananas, finok dhe selino.

Ananasi është një frut i pasur me bromelinë, një substancë e cila përshpejton metabolizmin dhe djeg yndyrnat në trup.

Kjo recetë përgatitet me shumë lehtësi: përzieni në mikser ananasin e ndarë në feta(2feta), finokun dhe një kërcell selinoje. Përveçse është i shijshëm dhe ju shuan etjen në këto ditë të nxehtë, kjo pije ka efekt kullues, shërben si një drenant natyral. Është detoksifikuese, ju hollon dhe më e rëndësishmja lufton fuqishëm celulitin!

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *