Çfarë e lumturoi sot Turin kaq papritur?

Këngëtari dhe moderatori Turjan Hyska, vetëm pak minuta më parë ka ndarë lumturinë e tij me ndjekësit! Nuk bëhet fjalë për bashkëshorten e tij Orindën, jo!

Ai ka postuar një foto me një djalë të vogël të prekur nga autizmi, Rexhin, të cilin e ka ndihmuar duke bërë të mundur që ai të flasë! Ja postimi i Turit: “Ky është Rexhi, një djalë që vuan nga autizmi… E ëma më thotë që duke ndjekur Oktapodin, ka filluar të flasë! Sot e takova dhe nuk di çfarë të them… Nuk kam marrë kurrë kaq dashuri në jetë!”

Këngëtari është emocionuar shumë nga kjo dhuratë që i ka bërë fëmijës, përmes emisionit të tij Oktapod, në një mënyrë të pavetëdijshme.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *