Çështja Weinstein lë jashtë ndarjes së çmimeve Oscar aktorin e njohur!

Çështja Weinstein u kthye në vatrën e diskutimeve, por edhe ndryshimeve në botën hollivudiane. Nëse ju vjen keq që “House of Cards” nuk do të transmetohet për shkak të Kevin Spacey, atëherë nuk keni marrë vesh ende të renë më të fundit. Sepse po, një nga aktorët tanë të preferuar nuk do të jetë pjesë e ndarjes së çmimeve Oscar për këtë vit.

Kjo, si pasojë e Weinstein, i cili është producenti i projektit të ri The Current War, një prej kandidatëve të denjë për garimin e çmimeve më të rëndësishme kinematografike. Kështu, duke qenë se Thomas Edison dhe Benedict Cumberbatch janë aktorët kryesor në film, ky i fundit nuk do të mundet të jetë pjesë e mbrëmjes së madhe. Dhe natyrisht, Weinstein është përjashtuar automatikisht nga ceremonia!

Që nga lajmi i bujshëm për Harvey-n, projekti i fundit nga kompania e tij, “Amityville: The Awakening” grumbulloi vetëm 700 dollarë në Amerikë. Si për të mos mjaftuar kjo, Cumberbatch nuk do të mund të përfaqësohet me rolin e aqshumë pritur…eh, Amerika!

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *