12 veshje mbrëmje në dimër për të mos patur ftohtë

Në verë asgjë nuk është më i ëmbël se fustani i mbrëmjes, kur zemra jonë valëzon mes një fustani me lule apo kombinimeve të shkurtra. Kur i vetmi shqetësim është vendosja e një buzëkuqi apo shkëlqyesi, sandale apo këpucë sportive.

12 sera sembra non avere freddo!

Por kur arrin dimri me temperaturat e ftohta polare, zgjedhja e garderobës së mbrëmjes është pak e komplikuar. Geta, jog eta, Xhaketë apo pallto? Duhet të jem ngrohtë, por jashtë bën ftohtë, do të më futen takat në trotuar, do t’i ngjaj një kane me mëngë të shkurtra…..Fatmirësisht, si çdo herë që kuptimi ynë i stilit arrin limitet e tij, le të shohim këto 12 veshje mbrëmje dimri, për të gjitha vajzat që duan t’i marrin shembull.

 Fund ngjyrë rozë me taka dhe triko leshi

Fund metalik kombinuar me golf të bardhë

Una gonna a matita, stivali con i tacchi e una bella giacca

Fund i qëndisur i kombinuar me çizme dhe xhaketë lëkure me pellush te jaka

Scommetti sui walleye

Un maglione e una gonna sfrangiata

Një triko dhe një fund i skajshëm

Leopardo, tacchi e pelle: il combo troppo amiamo

Leopard, taka dhe lëkurë, kombinimi që duam

 

Velluto rosso, stivali di vernice e un berretto

Kadife e kuqe, çizme të zeza me shëlqim dhe një beretë

Un blazer da sera con pantaloni a zampa d'elefante

Xhaketë mbrëmjeje me pantallona të gjera

Un maglione di cashmere con una gonna longuette e stivaletti

Një triko kashmiri, me fund të gjatë dhe gjysmëçizme

Un total look in stivali di lana e camoscio infeltriti

Një look total me kamosh dhe lesh

Pigiama lamé sotto un grande cappotto

Pizhama poshtë palltos

Una trincea di leopardo su un total black look

Një trikuart leopard sipër një look-u të zi

 

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *