Lëkurë si e Karlie Kloss? Ja sekreti i modeles!

Sa herë flasim për modelet, mendojmë për format trupore perfekte dhe kurimin në maksimum. Karlie Kloss është firgura e radhës që rrëfen sekretin e lëkurës si të bebes, dhe ajo bën fillimisht të qartë vetëm diçka: ky proçes nuk lidhet vetëm me përdorimin e produkteve kozmetike. Jeni gati?

Karlie zhyt fytyrën në një enë me ujë të ftohtë akull dhe më pas e mban në këtë gjendje për plot 20 sekonda. Edhe pse duket super-torturuese, kjo e ndihmon Kloss të ketë një fytyrë të shndrritshme që herët në mëngjes. E kush nuk do ta donte diçka të tillë në orët e para të ditës?

Në këtë mënyrë, modelja shmang pastruesit e fytyrës dhe vendos kremin mbrojtës, por këtë e bën në një mënyrë të veçantë. Sigurohet ta ngrohë një herë në duar dhe më pas e aplikon në lëkurë. Për të shmangur fryrjet e mëngjesit, Karlie rekomandon masazhin e plotë të lëkurës, për plot dhjetë minuta.

Ndoshta këto ju duken hapa të shumtë, por ia vlejnë çdo sekondë. Ia vlen ta provojmë, apo jo?

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *