Smalti i gjetheve në thonjtë tuaj

Trendi i gjetheve sjell në thonjtë ngjyrat e vjeshtës: të kuqe, bordo, të verdhë, portokalli, kafe dhe ngjyra e ullirit për një look glam.

Smalti i gjetheve përfaqëson trendin më të fundit në manikyr. Me një efekt të sofistikuar, përqafojnë të gjitha nuancat e natyrës dhe gjetheve.

Portokalli, e kuqe, e kuqe bordo, e verdhë okri, bronzi, kafe dhe jeshile janë vetëm disa nga nuancat që vijnë brenda gamës së ngjyrave të tendencave të thonjve.

Mundësitë janë të pafundme, rregulli i vetëm është të zgjedhësh nuanca të ngrohta dhe të thella, të cilat mund të theksojnë ngjyrën.

Gjej smaltin-gjethe që bën për ty duke lexuar këtë artikull me zgjedhjen tonë.

 

Chanel Le Vernis 526 Cavalière
Ngjyrë kafe me ar, një nuancë e vjeshtës  me shumë klas

YSL La Laque Couture 61 Brun Henné
Një ngjyrë e ngrohtë, e thellë dhe plot karakter, një portokalli e errët për t’u provuar.

Zoya Tawny
Smalt metalik me ngjyrë trëndafili, një nuancë e qëndrueshme.

Cuccio Colour Vivacious Verdigris

Pjesë e koleksionit të metaleve të çmuara, ky smalt jeshil ulliri ka një finiturë saten ultra elegant.

 

Pupa Lasting Color Gel 141 Marsala
Manikyr për thonjtë në të kuqe-kafe, ashtu si vera e shijshme Marsala.

Faby Me, Myself dhe Faby
Në nuancën e gjethes dhe e ndritshme për një prekje glam te thonjtë.

Kiko Smart Nail Lacquer 37 Dark Gold
Smalt me kosto të ulët me një ngjyrë të ngrohtë dhe intriguese që kujton nuancat e gjetheve në vjeshtë.

Dior Dior Vernis 758 Victorie
Portokalli ultra e nxehtë e kuqe me reflektime ari, shkëqyes dhe me smalt të çmuar.

Collistar smalt me vajra n.320 Ristretto
Kafe me ngjyrë kafe shumë të errët për manikyr elegant të errët.

Marc Jacobs Beauty Enamored Snap!
Imazhi i ndritshëm i portokallit, një nuancë pop.

Divage Sugar Matt N.05

Efekti i errët “i përafërt” për smaltin e kuq, si perëndimi i diellit më të zjarrtë të vjeshtës.

Wycon Good or Bad Nail Lacquer 03 Red
Smalt bordo me një ngjyrë të butë dhe intensive. Një klasik i madh për sezonin e ftohtë.

Mavala New Look Color’s 26 Seul
Bronzi metalik më i çmuar për një manikyr të pasur me karakter.

Sephora Collection Color Hit Private boudoir
Ngjyra e kuqe e plotë dhe e thellë, një smalt thonjsh ekstra femëror në nuancën e gjethes si e do sezonale.

OPI Infinite Shine Olive for Green
Jeshilja e ullirit në një variant ekstra të shkëlqyeshëm për një efekt të pasqyrues të modës.

Essie Twin sweater set
Në mesin e gjetheve të  vjeshtë-dimrit 2017 /2018  gjejmë këtë smalt të kuq, për të provuar.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *