Nëse s’keni kohë, zgjidhni 1 nga këto 3 fruta, aplikojini në fytyrë dhe ‘mirupafshim rrudha’

Ju e dini që frutat janë shumë të mirë për kujdesin ndaj lëkurës, jo më kot ato janë pjesë e domosdoshme e maskave.

Por a e dini se nuk është e nevojshme që t’i përzieni me produkte të tjera si mjalti, veza apo gjalpi, pasi ato japin efektin edhe nëse thjesht i përdorni ato drejtpërdrejtë në fytyrë? Po, është mëse e vërtetë. Për lëkurën e pahidratuar dhe me rrudha, frutat më të mira për t’u aplikuar janë kajsitë, bananet dhe pjepri.

Ju mund t’i bëni të trija bashkë, ose nëse nuk keni kohë mjaftueshëm (ndonëse maksimumi 2 minuta mund të zgjasë përgatitja e tyre)  mund ta fërkoni fytyrën me një copë pjepër ose me lëkurën e kajsisë ose me lëkurën e bananes.

Shumë më e thjeshtë nga sa mund ta kishit imagjinuar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *