Receta e drekës? Kërpudha të mbushura

Përbërsit:

1 kg kërpudha
2 tuba spinaq
1 spec i gjelber
1 spec i kuq
Kaçkavall
vaj vegjetal
kripë
Biber i zi.

Përgatitja:

Spinaqin e pastroni, e preni në copa të vogla, e vendosni në tigan me vaj dhe e fërgoni. Pastaj ia shtoni specat e grirë, kripën dhe biberin e zi. Kërpudhave ia largoni pjesën e sipërme dhe i rëndisni në tepsi.

Pëmbi secilës kërpudhë ia derdhni pak vaj vegjetal, i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për rreth 12 minuta.

Pas pjekjës 12 minutëshe ia vendosni kërpudhave spinaqin e fërguar, pak kaçkavall dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius derisa të shkrihet kaçkavalli.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *