Trupi i saj skandaloz? Selena Gomez jep një mesazh për vajzat që duan perfeksionin

Selena Gomez, përpos ngjarjeve të njëpasnjëshme që kanë ndodhur në jetën e saj, është vendosur në qendër të vëmendjes për shkak të disa fotove ku trupi i saj nuk ishte në formën e saj më të mirë.

Fundjavën e kaluar ajo u fotografua teksa po shijonte diellin dhe detin mes miqve, dhe shenja e operacionit ishte lehtësisht e dukshme. Selena nuk u mundua që ta fshihte për asnjë moment as shenjën e operacioni, por edhe as linjat trupore që nuk ishin ashtu siç jemi mësuar ne që t’i shohim tek VIP-at ndërkombëtarë. Pa dyshim komentet negative nuk munguan, megjithëse Selena Gomez zgjodhi t’i kthente përgjigje në mënyrën më të bukur të mundshme.

“Miti i bukurisë – një fiksim për përsosmërinë fizike, që vë në kurth gruan moderne në një cikël të pafund të pashpresë, vetëdijes dhe urrejtjes së vetes, ndërsa përpiqet të përmbushë definicionin e pamundur të shoqërisë për bukuri të përsosur. Unë zgjodha të kujdesem për veten, sepse dua të mos t’i vërtetoj asgjë askujt”, ka shkruar Selena.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *