Si dukej Edi Rama 5 vjeç?

 

Një foto e shprepur gjysmë shekulli më parë, kur kryeministri Edi Rama ishte pesë vjeç, po qarkullon së fundmi në mediat online.

Teska ndodhej në plazh me nënën e tij Anetën, vogëlushi në foto, për të cilin gjithçka kishte rëndësi asokohe ishte të kënaqej në det, as që do ta menndonte se vite më vonë ai do të kthehej  në një ndër faktorët më të rëndësishëm politikë në Shqipëri.

Ndonëse në fëmijërinë e tij të hershme, në portretin e Ramës në këtë foto dallohen lehtësisht ‘gjurmë’ të tipareve dhe shprehisë së tij sot si Kryeministër i vendit.

Previous ArticleNext Article